میرزایی: مدیران بازنشته چه ظرفیت هایی دارند که می خواهیم تا آخرین زمان حفظ شان کنیم!

یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: اگر مدیران بازنشسته به میزان کافی تعهد و تخصص داشته باشند، با ابلاغ این قانون خود کناره گیری خواهند کرد.

میرزایی: مدیران بازنشته چه ظرفیت هایی دارند که می خواهیم تا آخرین زمان حفظ شان کنیم!

جلال میرزایی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به ضرورت احترام و اجرای روح قانون منع به کارگیری بازنشستگان بیان نمود: این قانون توسط مجلس به تصویب رسیده است و شورای نگهبان نیز آن را تایید نموده است و به دستگاه ها برای اجرا، ابلاغ شده است.

وی در ادامه بیان نمود: تنها بحث در خصوص زمان اجرای این قانون مطرح است که بنده شنیدم آقای وکیلی اعلام کردند تا 15 آذر برای اجرایی کردن این قانون فرصت وجود دارد، اما براساس زمان ابلاغ 24 آبان آخرین مهلت است. به طور کلی 24 آبان یا 15 آذر تفاوت چندانی ندارند، مهم اجرایی شدن این قانون است.

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: ضمانت اجرایی شدن این قانون، مجلس، قوه قضاییه و رسانه ها هستند. از آنجا که مجلس در جریان پرونده های کارگزینی افراد نیست و این پرونده ها در اختیار ارگان ها و سازمان های اجرایی است، رسانه ها می توانند در این زمینه پیشگام شوند و اطلاعات را در اختیار دستگاه قضایی و مجلس قرار دهند. این امر یاری می نماید تا این قانون به طور دقیق اجرایی گردد.

میرزایی توضیح داد: منتظر ماندن برای فرارسیدن روزهای نهایی این نگاه را می دهد که بعضی از دولتمردان فکر می نمایند در کشور قحط الرجال است. نمی دانم چه ظرفیت و ویژگی هایی در مدیران بازنشسته وجود دارد که می خواهیم تا آخرین زمان آن ها را از دست ندهیم.

وی گفت: هر چند که این پروسه زمانی قانونی است، اما این تعلل جای سوال دارد. مجلس انتظارش از اجرایی شدن این قانون بسیار بیش از این چیزی است که تاکنون اجرا شده است.

میرزایی در سرانجام گفت: اگر مدیران بازنشسته به میزان کافی تعهد و تخصص داشته باشند، با ابلاغ این قانون خود کناره گیری خواهند کرد، اما تاکنون با وجود اینکه معین شده این قانون شامل چه کسانی می گردد، مدیران حاضر به استعفا نشده اند. بعضی از مدیران انتظار دارند تا فرجی اتفاق افتد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میرزایی: مدیران بازنشته چه ظرفیت هایی دارند که می خواهیم تا آخرین زمان حفظ شان کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرزایی: مدیران بازنشته چه ظرفیت هایی دارند که می خواهیم تا آخرین زمان حفظ شان کنیم!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید